Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=АЕ7/2018/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 по 16
1.


    Єгорова, Т. М.
    Ландшафтно-гідроекологічні особливості агросфери України [] / Т. М. Єгорова // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 6-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Раціональне природокористування--охорона навколишнього природного середовища
Кл.слова (ненормовані):
гідроекологічні проблеми, агросфера, регіональні ландшафти, поверхневі і підземні води, кореляційний аналіз, регресійний аналіз.
Анотація: Розроблено методичні принципи ландшафтно-гідроекологічного аналізу агросфери. Узагальнено 13 кількісних параметрів і якісно-кількісних характеристик небезпечних агроекологічних і гідроекологічних явищ для 25 регіональних ландшафтів України. За- пропоновано комплексну систему оцінювання гідроекологічних проблем залежно від якісно-кількісних характеристик стану ґрунтів і вод, а також процесів фізико-хіміч- ної міграції. Чинники впливу на екологічний стан вод систематизовано за генетичною ознакою — на природні, аграрні і комплексні антропогенні. Інтенсивність впливу відповідних процесів на гідроекологічний стан вод регіональних ландшафтів диферен- ційовано за мультиплікативним показником. Установлено кореляційні і регресійні моделі впливу процесів незбалансованого природокористування у межах агросфери (забруднення ґрунтів залишками пестицидів і важкими металами, розораність земель та їх еродованість, втрати орного шару) на певні гідроекологічні проблеми поверхневих і підземних вод України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Мудрак, О. В.
    Наукове обґрунтування створення національного природного парку "центральне поділля" [] / О. В. Мудрак, Ю.Ю. Овчинникова, Г. В. Мудрак // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 13-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Раціональне природокористування--охорона навколишнього природного середовища
Кл.слова (ненормовані):
біотичне і ландшафтне різноманіття, національний природний парк, природно-заповідний фонд, структурні елементи екомережі, збалансований розвиток, Вінницька обл.
Анотація: На основі комплексного екологічного моніторингу, геоботанічних, зоогеографічних, ландшафтно-екологічних, гідроекологічних, лісотипологічних, агроекологічних принципів і підходів та власних польових досліджень запропоновано створити національний природний парк «Центральне Поділля» у межах Вінницької обл. Обґрунтовано, що створення парку площею 46 420 га надасть змогу збільшити частку заповідності області до 4,5% від її загальної площі, що наразі становить лише 2,5%. Перспективний парк має об’єднати 34 існуючі заповідні об’єкти площею 1282,2 га, які територіально відносяться до чотирьох адміністративних районів: Вінницького (14 заповідних об’єктів — площа 1095,1 га), Калинівського (4 — 150,7), Літинського (6 — 81,1) і Хмільницького (8 заповідних об’єктів — площа 75,3 га). Доведено, що необхідність створення парку обумовлено унікальними природними ландшафтами вказаної території з асоціаціями рослинних угруповань, які налічують понад 40 видів рослин, де мешкає понад 50 видів тварин, які внесено до Червоної книги України.


Дод.точки доступу:
Овчинникова, Ю.Ю. ; Мудрак, Г.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Власова, О. В.
    Моделі формування спектральних характеристик меліорованих земель [] / О. В. Власова // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 23-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агроекологічний моніторинг
Кл.слова (ненормовані):
спектральні індекси, супутникові дані, зміна вологості, родючість ґрунту, картографічні моделі.
Анотація: Розроблено картографічні моделі стану рослинної та ґрунтової поверхонь на основі спектральних індексів. Визначено зміни стану рослинності за індексами NDVI, NDWI, MSI та родючості ґрунту за індексами IO, CM, MC. Встановлено закономірні зміни спектральних характеристик меліорованих земель залежно від впливу гідротермічних умов на спектральне відбиття ґрунтової і рослинної поверхонь, ведення господарської діяльності на основі вегетаційних та ґрунтових картографічних моделей.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Тимошенко, Л. М.
    Стан дендрофітів вуличних насаджень міста Лубен [] / Л. М. Тимошенко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агроекологічний моніторинг
Кл.слова (ненормовані):
дендрофіти, вуличні насадження, дерева, вік, життєвий стан
Анотація: Досліджено життєвий стан та декоративність вуличних насаджень на території м. Лубен (центральна частина міста). Встановлено залежності між деякими біометричними характеристиками і станом дерев. Встановлено, що у складі вуличних насаджень переважають 40- і 50-річні деревні рослини. Проаналізовано видовий склад дерев і кущів та проведено оцінку стану дендрофітів вуличних насаджень, за результатами якої їх функціональний стан характеризується, переважно, як задовільний та добрий. З’ясовано, що оптимальним життєвим станом і декоративністю відзначаються деревні види, для яких характерними є лише механічні пошкодження.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Паращенко, І. В.
    Рухомість свинцю за профілем чорнозему типового та дерново-підзолистого ґрунту [] / І. В. Паращенко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 33-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агроекологічний моніторинг
Кл.слова (ненормовані):
свинець, фоновий уміст, профіль ґрунту, дерново-середньопідзолистий ґрунт, чорнозем типовий, генетичний горизонт ґрунту, коефіцієнт радіальної міграції, коефіцієнт концентрації.
Анотація: Охарактеризовано приналежність свинцю до першого класу небезпечності «особливо небезпечних неорганічних полютантів», що підлягає обов’язковому контролю в об’єктах навколишнього природного середовища, а саме, у ґрунтах. Досліджено розподіл свинцю в чорноземі типовому та дерново-середньопідзолистому ґрунті. Встановлено, що свинець мігрує за профілем ґрунту, і його міграція залежить від типу та фізико-хімічних властивостей ґрунту, вмісту органічної речовини у профілі та особливостей процесу ґрунтоутворення. Розраховано коефіцієнт радіальної міграції та коефіцієнт концентрації свинцю для дерново-підзолистого ґрунту та чорнозему типового. Коефіцієнт радіальної міграції для досліджуваних ґрунтів варіює у межах 0,85÷1,56, що свідчить про процеси вилуговування чи нагромадження свинцю за профілем досліджуваних ґрунтів. Коефіцієнт концентрації у природних екосистемах досліджуваних ґрунтів варіює у межах ≤0,5, що свідчить про розсіювання елемента за профілем дерново-середньопідзолистого ґрунту та чорнозему типового.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Дмитрук, Ю. М.
    Вміст та перерозподіл фосфору в ґрунтах агроекосистеми Західного лісостепу [] / Ю. М. Дмитрук, В. І. Собко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 38-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Родючість і охорона грунтів
Кл.слова (ненормовані):
рухомі форми фосфору, ґрунт, агроекосистема, ґрунтогенез, профільний розподіл, методика.
Анотація: Досліджено вміст та перерозподіл рухомих форм фосфору. Встановлено, що їх кількість мультиколінеарно залежить від показників ґрунтів. Доведено вмотивованість застосування не тільки кореляційного аналізу, але й непараметричних методів оцінювання, зокрема кластерного аналізу. Обґрунтовано, що фосфатний стан ґрунтів залежить від складу материнської породи та процесів ґрунтогенезу. Висвітлено, що удобрення може істотно змінювати як уміст, так і просторовий розподіл рухомих форм фосфору.


Дод.точки доступу:
Собко, В.І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


   
    Динаміка вмісту гумусу в ґрунтовому покриві орних земель андрушівського району Житомирської області [] / Ф. О. Вишневський [и др.] // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 44-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Родючість і охорона грунтів
Кл.слова (ненормовані):
родючість, ґрунт, орні землі, гумус, вміст, середньозважені показники, площа, тури обстежень.
Анотація: Встановлено, що в 2011–2015 рр. уміст гумусу в ґрунтовому покриві орних земель Андрушівського р-ну Житомирської обл., незалежно від їх типу та гранулометричного складу, знизився порівняно з 1971–1975 рр. Величина цього показника в розрізі типів ґрунтів варіювала у межах 4,3–22,0%, а в розрізі гранулометричного складу — у межах 6,2–24,6% у відносному значенні до початкового його вмісту. Загальні запаси гумусу зменшились на 7,3 т/га.


Дод.точки доступу:
Вишневський, Ф. О.; Паламарчук, Р. П.; Довбиш, Л. Л.; Залевський, Р. А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


   
    Acaricidal properties of essential oils on the population of hamazoid mites of the species dermanyssus gallinae (de geer, 1778) [] / O. Tertychna, L. Svaliavchuk, O. Brygas // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 50-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічно-безпечні агротехнології
Кл.слова (ненормовані):
Dermanyssus gallinae, ектопаразит, акарицидна дія, in vitro, суспензія, ефірні олії, фітонциди, птахівництво.
Анотація: Висвітлено акарицидний вплив дев’яти досліджуваних ефірних олій на популяції пара- зитичних кліщів виду Dermanyssus gallinae in vitro методом прямого контакту за трьох різних концентрацій (0,2, 0,4 та 0,6 мг/мл). За результатами досліджень ефірні олії Ocimum basilicum та Coriandrum sativum були найефективнішими при мінімальній дозі та за короткий період дії. Встановлено, що ефірні олії є одним із екологічно безпечних методів боротьби з курячим кліщем та альтернативою синтетичним лікарським препаратам.


Дод.точки доступу:
Tertychna, O.; Svaliavchuk, L.; Brygas, O.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


   
    Агроекологічна оцінка промислової технології інтенсивного вирощування груші (pyrus) [] / М. В. Матвієнко, М. О. Бублик, В. В. Волкодав // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 54-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічно-безпечні агротехнології
Кл.слова (ненормовані):
груша, підщепа, вставка, сорт, енергоощадна технологія, екологічно безпечна продукція.
Анотація: На підставі багаторічних досліджень у виробничих умовах висвітлено високу стар- тову ефективність запропонованої авторами екологічної енергоощадної технології інтенсивного грушевого саду довготривалого періоду експлуатації на насіннєвій підщепі з проміжною карликовою вставкою Пірогном порівняно з сучасними індустріальнореанімаційними садовими технологіями вирощування груші, що базуються на карли- кових айвових підщепах. Підтверджено високу конкурентоспроможність вказаної технологічної розробки перед традиційними існуючими: урожайність плодів високої якості у перші роки плодоношення сягає 35–56 т/га; технологія має екологічну спрямо- ваність та дає змогу одержати значні енергетичні заощадження впродовж тривалого експлуатаційного періоду. Доведено, що випробувана у виробництві технологія надає можливість мінімізувати антропогенний вплив на виробничі процеси і на навколишнє природне середовище загалом завдяки високому біологічному потенціалу — життєздатності підщепи і конструкції дерева.


Дод.точки доступу:
Матвієнко, М.В.; Бублик, М.О.; Волкодав, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


   
    Продуктивність жита озимого за беззмінного вирощування [] / Л. Д. Глущенко, А. В. Кохан, В. В. Гангур // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 61-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічно-безпечні агротехнології
Кл.слова (ненормовані):
жито озиме, беззмінний посів, сорт, погодні умови, забур’яненість, урожайність.
Анотація: У тривалому польовому досліді Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М.І. Вавилова Інституту свинарства і АПВ НААН на темно-сірому опідзоленому ґрунті визначено, що середня врожайність жита озимого за беззмінного вирощування впродовж 1884–2016 рр. становить 1,19 т/га. Продуктивність жита озимого за умов його вирощування на постійній ділянці була динамічною, проте не залежала від заміни сортів на сучасні, з вищим генетичним потенціалом. Наведено результати кореляційного аналізу взаємозв’язків між урожайністю зерна жита озимого, температурою повітря і сумою опадів за сортами, які найдовше вирощувались у досліді. Запропоновано використовувати результати досліджень для обґрунтування фундаментальних питань землеробства; глибоких комплексних досліджень; демонстрації ролі основних чинників і умов вирощування рослин.


Дод.точки доступу:
Глущенко, Л. Д. ; Кохан, А.В.; Гангур, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


   
    Біодеградація гербіцидів штамами мікроорганізмів-деструкторів [] / І. С. Бровко, І. О. Подгурська, Я. В. Чабанюк // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 68-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормовані):
мікроорганізми-деструктори, імазамокс, кломазон, гліфосат, 2,4-дихлорфеноксиоцтова кислота.
Анотація: Досліджено здатність мікроорганізмів-деструкторів гербіцидів на основі імазамоксу, кломазону, гліфосату та 2,4-дихлорфеноксиоцтової кислоти рости на середовищах з додаванням указаних речовин як єдиного джерела вуглецю. Побудовано криві розвитку культур ізолятів, здатних до зростання на середовищах, що містять вказані гербіциди, та визначено добу переходу культури у стаціонарну фазу росту. Встановлено факт швидкого нарощування біомаси ізолятів та вихід культур на логарифмічну фазу вже з першої доби культивування, що свідчить про можливість залучення гербіцидів до метаболічних процесів клітин бактерій. Проведено аналіз деградації вказаних гербіцидів за дії мікроорганізмів-деструкторів, що засвідчує можливість деструкції імазамоксу, кломазону, гліфосату та 2,4-дихлорфеноксиоцтової кислоти до 82, 83, 86 та 80% на сьому добу культивування відповідно. Доведено неможливість досягнення подібного рівня деградації вказаних гербіцидів унаслідок гідролітичної дисоціації на стерильному середовищі.


Дод.точки доступу:
Бровко, І.С.; Подгурська, І. О.; Чабанюк, Я.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


   
    Корекція ризобіальних угруповань ґрунту за інтродукції bradyrhizobium іаромсим різних генетичних груп [] / Д. В. Крутило, О. В. Надкернична, О. В. Шерстобоєва // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 73-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормовані):
ризобіальне угруповання ґрунту, Bradyrhizobium japonicum, серогрупи, симбіотична система, соя, урожайність.
Анотація: Досліджено ефективність бінарної композиції штамів B. japonicum 46 + B. japonicum КВ11 як основи мікробних препаратів Ризобофіт та Ризогумін для сої. Висвітлено, що поєднання у біопрепаратах двох штамів бульбочкових бактерій сої різних генетичних груп та інтродукція їх у агроценози дає змогу провести корекцію ризобіальних угруповань ґрунту. Обробка насіння сої композицією штамів B. japonicum забезпечує формування збалансованих симбіотичних систем за дії інтродукованих та місцевих ризобій. Цей прийом надає можливість інтенсифікувати процес бульбочкоутворення, підвищити рівень симбіотичної азотфіксації, збільшити врожайність культури на 18–35% порівняно з контролем (без інокуляції). Найефективнішим за різних ґрунтовокліматичних умов є використання торфової форми біопрепарату Ризогумін.


Дод.точки доступу:
Крутило, Д.В.; Надкернична, О.В.; Шерстобоєва, О.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Шевченко, Т. Л.
    Особливості використання натуралізованих лікарських рослин [] / Т. Л. Шевченко, Л. А. Глущенко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормовані):
інтродукція, натуралізація, екотопи, лікарські рослини, біологічно активні речовини.
Анотація: Досліджено особливості процесів натуралізації деяких лікарських видів-інтродуцентів. На прикладі трьох видів лікарських рослин із різним ступенем натуралізації — Glaucium flavum Crantz, Nepeta grandiflora Bieb. Echinops sphaerocephalus L. викладено результати багаторічних екологічних та морфометричних досліджень, а також доведено можливість використання лікарської рослинної сировини натуралізованих видів для потреб фармацевтичних підприємств. Уміст біологічно активних речовин у сировині досліджуваних видів відповідає нормативним вимогам і не залежить від умов зростання (для Glaucium flavum уміст глауцину — 1,2%, Nepeta grandiflora — ефірної олії 0,24, Echinops shaerocephalus — нативного алкалоїду 1,5%).


Дод.точки доступу:
Глущенко, Л. А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Симочко, Л. Ю.
    Мікробіом ґрунту культурних рослин за різних агротехнологій [] / Л. Ю. Симочко, О. С. Дем’янюк // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 87-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормовані):
мікробіом, ґрунт, агроекосистема,мікроорганізми, агротехнології.
Анотація: Досліджено мікробіом ґрунту культурних рослин Capsicum annuum, Vitis vinifera, Rubus idaeus L., Petroselinum crispum, які вирощували в умовах закритого і відкритого ґрунту, та визначено таксономічну структуру угруповань мікроорганізмів із використанням біохімічних маркерів. Проведено скринінг умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів, наявних у ґрунтовому мікробіомі рослин, що володіють множинною антибіотикорезистентністю. Загалом, виділено і протестовано 64 ізоляти. Представників анаеробної мікробіоти, що володіють множинною антибіотикорезистентністю, виділено із закритого ґрунту агроценозу малини: Clostridium perfringens (стійкий до еритроміцину, кліндаміцину, тетрацикліну, ріфампіцину, амоксициліну; помірно чутливий до метронідазолу і чутливий до ванкоміцину), Clostridium oedematiens (помірно чутливий до амоксициліну і ванкоміцину), Clostridium difficile (чутливий лише до метранідазолу). Із відкритого ґрунту агроценозу перцю виділено Clostridium perfringens з множинною антибіотикорезистентністю. Значну кількість аеробних мікроорганізмів із множинною антибіотикорезистентністю виділено із закритого ґрунту агроценозу малини (Enterobacter cloacae, Enterococcus faecalis, Hafnia alvei, Bacillus megaterium, Bacillus mycoides, Pseudomonas aeruginosa) і петрушки (Bacillus mycoides, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Bacillus cereus, Salmonella enterica, Enterococcus faecalis). В агроценозі малини і петрушки, що культивуються в умовах закритого ґрунту, виявлено найпоширеніших антибіотикорезистентних представників аеробної і анаеробної мікробіоти.


Дод.точки доступу:
Дем’янюк, О.С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


    Бойко, А. А.
    Поширення бактеріозів індукованих erwinia amylovora у різних видів рослин біоценозів полісся за умов контамінації збудника бактеріофагом [] / А. А. Бойко, В. О. Цвігун // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 93-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормовані):
Erwinia amylovora, бактеріофаги, біоценоз.
Анотація: Розглянуто результати досліджень поширення бактеріального захворювання індукованого Erwinia amylovora, що є носієм бактеріофагів на груші, айві, глоді, ліщині та інших видах рослин у природних умовах різних кліматичних регіонів Полісся. На основі обстеження наведено детальну оцінку габітусу уражених рослин, рівень якої визначали за їх ростом і розвитком у процесі вегетації. Для цього проаналізовано листя, гілки, плоди та кореневу систему рослин на виявлення патогенів. Запропоновано використання нових мікробіологічних, вірусологічних та екологічних методів з їх діагностики.


Дод.точки доступу:
Цвігун, В.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

16.


    Тирусь, М. Л.
    Ефективність листкового підживлення цукрових буряків на темно-сірих опідзолених ґрунтах Західного лісостепу [] / М. Л. Тирусь // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - N 2. - С. 97-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цукровий буряк
Кл.слова (ненормовані):
цукрові буряки, листкове підживлення, мікродобрива, сульфат магнію, карбамід, урожайність, цукристість.
Анотація: Встановлено, що в умовах Західного Лісостепу України на темно-сірих опідзолених легкосуглинкових ґрунтах способи основного обробітку ґрунту не мали істотного впливу на динаміку наростання маси рослин цукрових буряків. Листкове підживлення сприяло наростанню маси коренеплоду та асиміляційної поверхні листя. Оптимальним є застосування суміші карбамід N4,62 + сульфат магнію Mg1,67 + мікродобриво Кри- сталон, що забезпечило найбільшу масу коренеплоду станом на 15 липня — 133–126 г, 15 серпня — 239–233, 15 вересня — 291–299, на момент збирання врожаю — 312–303 г та гички: 221–205, 258–240, 204–203, 178–176 г відповідно.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.